Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


W 2015r. zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakup książek do bibliotek na kwotę 6.529 zł

 

W 2016r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakup książek do bibliotek na kwotę 6.734zł

Program Biblioteki Narodowej – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek- Priorytet 1

Informujemy, że w 2014r. Gminny Ośrodek Kultury w Trawnikach bierze udział w Programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek- Priorytet 1.
Dla naszych Bibliotek Publicznych w Trawnikach, Biskupicach i Oleśnikach otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych, które zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Program Biblioteki Narodowej - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek- Priorytet 2 - zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych.

Informujemy, że w b.r. bierzemy również udział w Programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek- Priorytet 2 - zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych.
W ramach Priorytetu 2 do Bibliotek Publicznych w Biskupicach i Oleśnikach w partnerstwie z Zespołem Placówek Oświatowych w Biskupicach, Szkołą Podstawową w Siostrzytowie oraz Szkołą Podstawową w Oleśnikach uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych, które zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach programu realizowane są również liczne działania animacyjne promujące literaturę i czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży szkolnej.