Nagrody i wyróżnienia


1991-1992

 

Muzyka

I miejsce. Udział zespołu wokalnego w eliminacjach środowiskowych Piosenki Harcerskiej w Piaskach

III miejsce. Udział Zespołu wokalnego w eliminacjach Wojewódzkich Piosenki Harcerskiej w Lublinie.

I miejsce, puchar. Udział zespołu wokalnego w Zlocie Organizatorów Turystyki w Milejowie.

 

1993-1994

 

TANIEC

-Wyróżnienie dla zespołu tanecznego „Pantera" w przeglądzie zespołów „Scena Amatora" w Lublinie.

 

1995

 

TEATR

-II miejsce w przeglądzie teatrów lalkowych „Scena Amatora" w Lublinie za spektakl „Kot w butach"

-Nominacja na Ogólnopolski przegląd teatrów lalkowych w Puławach.

-Nagroda finansowa przyznana przez Jury Ogólnopolskich Puławskich Spotkań Lalkarzy w Puławach za Inscenizację bajki Jana Brzechwy „Kot w butach".

 

1997

 

TEATR

II nagroda w Rejonowych Przeglądzie Dziecięcych Amatorskich Zespołów Teatralnych „Świdnik '97" za inscenizację bajki „Jaś i Małgosia".

 

1998

 

TEATR

-Wyróżnienie dla teatru „Dziupla" za prawdziwe teatralne lalki przyznane na Rejonowym Przeglądzie Teatrów Lalkowych w Świdniku.

-Wyróżnienie instruktorskie dla Arkadiusza Jurka przyznane przez Wojewódzki Dom Kultury w Lublinie i Centrum Kultury w Lublinie.

 

1999

 

RECYTACJA

Wyróżnienie w Eliminacjach Rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Łukasza Batyry.

Wyróżnienie w Eliminacjach Wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Arkadiusza Misztala.

 

TEATR

-List gratulacyjny przyznany przez Starostę Powiatowego w Świdniku za zasługi w propagowaniu kultury teatralnej.

 

2000

 

TEATR

-Nagroda „Organizator zdarzeń teatralnych" przyznana przez Wojewódzką Komisję XXXII Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej Teatru- Teatr 99"

-Nominacja do Udziału w Festiwalu Najciekawszych Widowisk Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Lublinie za spektakl „Koza, kózka i wilk"

-Nominacja na Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy w Puławach za spektakl „Koza, kózka i wilk".

-Nagroda pieniężna przyznana przez Radę Konsultantów Ogólnopolskich Puławskich Spotkań Lalkarzy w Puławach" za spektakl „Koza, kózka i wilk".

 

MUZYKA

-Wyróżnienie dla zespołu muzycznego „PEŻAK" przyznane przez jury Przeglądu Zespołów Rockowych w Milejowie.

 

2001

 

TEATR

-III nagroda za spektakl „Sceny z życia smoków" przyznana przez jury Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów „Scena Młodych" w Lublinie.

-III nagroda za spektakl „Koza, kózka i wilk" przyznana przez jury Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów „Scena Młodych" w Lublinie.

-Puchar prezesa SM-Czechów w przeglądzie zespołów teatralnych „Sezon" w Lublinie za spektakle: „Sceny z życia smoków" i „Koza, kózka i wilk".

-Nominacja na Festiwal Najciekawszych Widowisk w teatrze im. H. Christiana Andersena w Lublinie za spektakl „Sceny z życia smoków".

 

2002

 

Muzyka

-III miejsce i "Brązowa Łódka" dla Magdy Borysiuk na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Okunince

 

TEATR

-Nominacja na Festiwal Najciekawszych Widowisk Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Lublinie za spektakl „Ptam"

-Wyróżnienie na przeglądzie teatralnym „Sezon" w Lublinie za spektakl „Ptam"

 

2003

 

TEATR

-Wyróżnienie na Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Świdniku za spektakl „Jak Zabłocki wyszedł na mydle"

 

MUZYKA

-Nominacja na Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej dla Magdaleny Borysiuk.

 

 

2004

 

MUZYKA
-I miejsce dla kapeli ludowej ze zespołem śpiewaczym przyznane przez jury Regionalnego Przeglądu Piosenki i Przyśpiewki Ludowej w Rejowcu.

 

TANIEC
-III miejsce i puchar Starosty Chełmskiego dla zespołu tanecznego „Chochliki" przyznane przez jury przeglądu zespołów tanecznych w Siedliszczu.

 

KULINARIA
-I miejsce dla Reginy Kamińskiej za „Przaśniak Trawnicki na skwarkach". Nagroda przyznana przez jury konkursu „Nasze kulinarne dziedzictwo".

 

2005

 

TEATR
-Wyróżnienie za propagowanie techniki teatru czarnego w spektaklu „Sen Doroty" przyznane przez Jury Powiatowego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Świdniku.
-Wyróżnienie dla teatru „Dziupla" za spektakl „Sen Doroty" przyznane przez jury Przeglądu Teatralnego „Sezon" w Lublinie.

 

MUZYKA
-Wyróżnienie dla Katarzyny Mietelskiej i zespołu wokalnego „Echo" przyznane przez jury Powiatowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Świdniku.
-Nominacja dla Katarzyny Mietelskiej na Wojewódzki Festiwal Piosenki „Nałęczowski Słowik" w Nałęczowie.

 

TANIEC
-III miejsce dla zespołu tanecznego „Iskierki" za inscenizację taneczną w przeglądzie zespołów tanecznych o puchar Starosty Chełmskiego w Siedliszczu.
-Wyróżnienie dla grupy „NAVI" w IV Przeglądzie Zespołów Tanecznych o Puchar Starosty Chełmskiego w Siedliszczu.
-II miejsce dla Natalii Korzeniowskiej ze zespołu „NAVI" w kategorii dzieci disco-dance-solo.
-II miejsce dla Aleksandry Haranicz i Natalii Korzeniowskiej ze zespołu „NAVI" w kategorii dzieci disco-dance-duety.
II miejsce dla Małgorzaty Ziętek i Pauli Kochańskiej z zespołu „NAVI" w kategorii juniorzy-disco-dance-duety.

 

 

2006

 

TANIEC
Międzypowiatowy Turniej Tańca „Pierwszy krok taneczny" w Poniatowej:
-III miejsce dla Dawida Krysy i Pawła Borsa w kat. Break Dance- solo.
-IV miejsce dla Krzysztofa Batyry i Mateusza Kasprzaka w kat. Break Dance- solo.
II Turniej Zespołów Tanecznych o Puchar Burmistrza Łęcznej:
-II miejsce dla Małgorzaty Ziętek w kat. „Disco Dance"
-Wyróżnienie dla Eweliny Błaziak w kat. „Disco Dance",
-III miejsce dla Oli Haranicz i Natalii Korzeniowskiej w kat. „Disco- Dance-duety"
-III miejsce dla Oli Haranicz i Natalii Korzeniowskiej w kat. „Disco- Dance- duety"
I miejsce dla zespołu „Iskierki" w kat. „Formacja Freestyle"- dzieci,
II miejsce dla zespołu „Smyk" w kat. „Formacja Freestyle"- dzieci,
III miejsce dla zespołu „NAVI" w kat. „Formacja Freestyle- juniorzy"
Przegląd Zespołów Tanecznych w Siedliszczu:
-Wyróżnienie dla zespołu „Iskierki"

 

MUZYKA
-Wyróżnienie dla kapeli ludowej z zespołem śpiewaczym na X Regionalnym Przeglądzie Piosenki i Przyśpiewki Ludowej w Rejowcu.
-Wyróżnienie dla Piotra Mazurka i Katarzyny Mietelskiej na Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Świdniku.
-Nominacja dla Katarzyny Mietelskiej i zespołu wokalnego „Echo" na Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Nałęczowski Słowik"

 

2007

 

TEATR
-Nominacja dla teatru „Dziupla" za spektakl „Gnomy z planety Gnu" na Festiwal Najciekawszych Widowisk Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Lublinie.
-I miejsce dla teatru „Dziupla" za spektakl „Gnomy z planety Gnu" przyznane przez jury Przeglądu Teatralnego „Sezon" w Lublinie.
-Wyróżnienie dla teatru „Dziupla" za spektakl „Gnomy z planety Gnu" przyznane przez jury przeglądu teatralnego „Scena Młodych" w Lublinie.
-Wyróżnienie dla teatru „Dziupla" za spektakl „Gnomy z planety Gnu" przyznane przez jury przeglądu teatralnego „Inscenizacje" organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lublinie.

 

MUZYKA
Wyróżnienie dla zespołu wokalnego „Echo" na Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Świdniku.
-Nominacja dla Katarzyny Mietelskiej na Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Nałęczowski Słowik"

 

TANIEC
-II miejsce dla zespołu tanecznego „Iskierki" na przeglądzie tanecznym o Puchar Starosty Chełmskiego w Siedliszczu.
-I miejsce dla Izabeli Śmiegielskiej i Tosi Zięby w turnieju tańca nowoczesnego o puchar Burmistrza Łęcznej
-II miejsce dla Tosi Zięby w turnieju tańca nowoczesnego o puchar Burmistrza Łęcznej w kat. „disco – Dance – solo, dzieci.

 

RECYTACJA
-I miejsce i wyróżnienie dla uczennic z Oleśnik w Konkursie Recytatorskim im. A. Kamieńskiej w MPBP w Świdniku.

 

KULINARIA
-I miejsce dla Reginy Kamińskiej za „Pierogi nadwieprzańskie z Reczką i dudkami" przyznane przez jury Wojewódzkiego Finału Konkursu „Nasze kulinarne dziedzictwo".

 

2008

 

Muzyka

-Nominacja dla Katarzyny Mietelskiej na Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Rykach

 

TEATR
-I nagroda dla teatru Dziupla za spektakl „Jak strach na wróble szukał posady" na przeglądzie teatralnym „Sezon w Lublinie.

 

TANIEC
-III miejsce i Puchar II Powiatowych Konfrontacji Tańca Nowoczesnego w Łęcznej dla zespołu tańca nowoczesnego w kat. „show Dance/inscenizacja taneczna.
II miejsce dla zespołu „Smyk" w Przeglądzie Tanecznym o puchar Starosty Chełmskiego w Siedliszczu.
-III miejsce dla zespołu „Iskierki" w Przeglądzie Tanecznym o puchar Starosty Chełmskiego w Siedliszczu.
-Wyróżnienie dla zespołu „Forget" w Przeglądzie Tanecznym o puchar Starosty Chełmskiego w Siedliszczu.
-Nagrody na IV Turnieju Zespołów Tanecznych o puchar burmistrza Łęcznej:
*I miejsce: Maja Patyra w kat. „disco Dance dzieci", II miejsce: Natalia Korzeniowska w kat. „Solo hip hop", III miejsce: duet Maja i Natalia w kat. „disco", II miejsce dla zespołu „Smyk" w kat. „formacja Freestyle dzieci", III miejsce dla zespołu „Forget" w kat. „Freestyle – juniorzy", wyróżnienie dla zespołu „Iskierki" w kat. „formacja Freestyle dzieci"

 

2009

 

TANIEC
-II miejsce dla zespołu „Smyk" w kat. „Disco Freestyle 10-12 lat" na III Powiatowych Konfrontacjach Tanecznych o Puchar Starosty Łęczyńskiego.
-II miejsce dla zespołu „Forget" w kat. „Disco Freestyle od 16 lat" na III Powiatowych Konfrontacjach Tanecznych o Puchar Starosty Łęczyńskiego.
-III miejsce dla zespołu „Iskierki" w kat. „Disco – Freestyle 10-12 lat" na III Powiatowych Konfrontacjach Tanecznych o Puchar Starosty Łęczyńskiego.
-III miejsce dla zespołu „Forget" w kat. „disco Freestyle klas I-III Gimnazjum" na VIII Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych o Puchar Starosty Chełmskiego.
I miejsce dla zespołu „Iskierki" w kat. „Disco Freestyle klas I-III Szkół Podstawowych" na VIII Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych o Puchar Starosty Chełmskiego.
-II miejsce dla zespołu „Smyk" w kat. „disco freestyle klas IV-VI" na VIII Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych o Puchar Starosty Chełmskiego.
-II miejsce dla zespołu „Smyk" w kat. „disco Freestyle-dzieci" na V Turnieju Zespołów Tańca Nowoczesnego o puchar burmistrza Łęcznej.

2010

 

TEATR
-Wyróżnienie dla teatru „Dziupla" za spektakl „Wilk i kot" na przeglądzie teatralnym „Sezon" w Lublinie.

 

TANIEC
-Wyróżnienie dla zespołu tańca nowoczesnego „JUMP" w Turnieju zespołów tanecznych o puchar Burmistrza Łęcznej.

 

2011

 

MUZYKA

I nagroda dla kapeli ludowej i zespołu śpiewaczego Przeglądu Piosenki i Przyśpiewki Ludowej w Rejowcu

-Wyróżnienie dla Kapeli ludowej z zespołem śpiewaczym na I Nadwieprzańskim Festiwalu Piosenki i Przyśpiewki Ludowej w Trawnikach

-Wyróżnienie dla Patrycji Idzik przyznane przez jury Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Świdniku

 

TANIEC

I miejsce dla zespołu tańca nowoczesnego "SMYK" przyznane przez jury VII Wojewódzkich Spotkań Tanecznych "Marce Dance" w Krasnymstawie.

 

TEATR

-Wyróżnienie dla teatru "Dziupla" za spektakl "Kogut i kukułka" przyznane przez Radę Konsultantów XVIII Powiatowego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Świdniku.

-Wyróżnienie dla teatru "Dziupla" za spektakl "Kogut i kukułka" przyznane przez jury Przeglądu Teatralnego "Sezon" w Lublinie.

-Wyróżnienie dla teatru "Nero" za spektakl "Zaczarowana orkiestra" przyznane przez jury Przeglądu Teatralnego "Sezon" w Lublinie.

 

 

2012

 

Muzyka

-III nagroda dla kapeli ludowej i zespołu śpiewaczego przyznana przez jury Przeglądu Piosenki i Przyśpiewki Ludowej w Rejowcu

-III miejsce dla zespołu muzycznego "SMYK" w młodszek kategorii wiekowej na XIII Wojewódzkim Festiwalu Współczesnych Form Tanecznych w Puławach

_Wyróżnienia dla Anny Kozieł, Eweliny Burzak oraz zespołu wokalnego "Intuicja" przyznane przez jury Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Świdniku

-Nominacja na Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Rykach dla Angeliki Banaszkiewicz oraz Wioletty Okońskiej

 

2013

 

Muzyka

-Nominacja dla Natalii Krysy na Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Rykach

 

Teatr

-Wyróżnienie dla teatru "Dziupla" za spektakl "Kocie łzy" przyznane przez jury Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych w Lublinie - Inscenizacje 2013.
-Wyróżnienie dla teatru "Nero" za spektakl "Krótka historia o..." przyznane przez jury Przeglądu Teatralnego "Sezon" w Lublinie.

 

 

2014

 

Muzyka

II miejsce dla Kapeli ludowej z zespołem śpiewaczym przyznane przez jury IV Nadwieprzańskiego Festiwalu Piosenki i Przyśpiewki Ludowej

 

TEATR
-Wyróżnienie dla teatru "Nero" za spektakl "Ala ma sen" przyznane przez jury Powiatowego Przeglądu Teatrów Dziecięcych w Świdniku.

-III nagroda dla teatru "Nero" na Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych "Inscenizacje" w Lublinie za spektakl "Ala ma sen".
-Wyróżnienie dla teatru "Nero" za spektakl "Ala ma sen" przyznane przez jury przeglądu teatralnego "Sezon" w Lublinie.

 

TANIEC

-Wyróżnienie dla zespołu "Get Crunk" przyznane na Wojewódzkim Przeglądzie Współczesnych Form Tanecznych w Puławach.
-Wyróżnienie Specjalne dla zespołu tanecznego "Get Crunk" w Przeglądzie tanecznym "Marce Dance" w Krasnymstawie.

 

Muzyka

-Brązowy Śpiewający Słowik dla Natalii Krysy w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Rykach.

 

-Dyplom przyznany przez Marszałka Województwa Lubelskiego dla Gminnego Ośrodka Kultury w Trawnikach za szczególne zasługi w działalności na rzecz rozwoju kultury, inspirowanie młodego pokolenia do odkrywania piękna oraz kultywowanie tradycji regionalnych.

 

2015

 

Muzyka

-Nominacja dla Natalii Krysy przyznane przez jury Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Rykach

-Wyróżnienie dla Leszka Dubielewskiego przyznane przez jury Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej w Świdniku

-I miejsce dla Kapeli ludowej z zespołem śpiewaczym przyznane przez jury IV Nadwieprzańskiego Festiwalu Piosenki i Przyśpiewki Ludowej

 

Teatr
-Wyróżnienie dla teatru "Dziupla" przyznane przez jury Festiwalu Najciekawszych Widowisk w Lublinie za widowisko "Krzywa bajka"
-Nagroda na Przeglądzie Teatralnym "Sezon" w Lublinie za spektakl "Krzywa bajka"

 

Plastyka

NAGRODA przyznana przez jury Konkursu Wojewódzkiego na Torbę Wielkanocną dla Wiktorii Zarajczyk i Ilony Błaszczak oraz WYRÓŻNIENIA dla Mai Wójcik i Marty Winniczuk

 

2016

 

Muzyka
-II miejsce na XXII Regionalnym Przeglądzie Piosenki i Przyśpiewki Ludowej w Rejowcu, nominacja na Ogólnopolski Przegląd Piosenki i Przyśpiewki Ludowej w Przedborzu.

 -Wyróżnienie dla Natalii Winiarczyk na XXI Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Świdniku oraz NOMINACJA na Wojewódzki Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewający Słowik" w Rykach dla Michała Iwańczuka z Gimnazjum Publicznego w Trawnikach

-WYRÓŻNIENIE dla kapeli ludowej z zespołem śpiewaczym na XXXVII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki i Przyśpiewki Ludowej w Przedbórzu.

 

Teatr
- I miejsce przeglądu "Scena Młodych" w Lublinie przyznane za konsekwentne wykorzystanie formy czarnego teatru w spektaklu „Szafa”.
-Wyróżnienie instruktorskie dla Arkadiusza Jurka przyznane przez jury przeglądu teatralnego "Sezon" w Lublinie

 -Nominacja na Ogólnopolskie Spotkania Lalkarzy w Puławach

-Wyróżnienie przyznane przez jury XVII Festiwalu Najciekawszych Widowisk w Lublinie za wyobraźnię plastyczną młodych twórców w spektaklu „Szafa” zrealizowanym w konwencji teatru czarnego i reżyserii Arkadiusza Jurka

-Wyróżnienie dla teatru Nero przyznane przez jurorów Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych "Inscenizacje 2016" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oswiaty za spójność obrazu scenicznego i ścieżki muzycznej w budowaniu dramaturgii spektaklu „Szafa” w reżyserii Arkadiusza Jurka

-Wyróżnienie przyznane przez Radę Konsultantów Ogólnopolskich Spotkań Lalkarzy w Puławach za odwagę działań scenicznych w trudnej technice czarnego teatru zaprezentowanych w spektaklu „Szafa” w reżyserii Arkadiusza Jurka

-Nominacja na 12 INNY Ogólnopolski Przegląd Teatrów Młodzieżowych w  w Krośnie

-Wyróżnienie przyznane przez jury 12 INNEGO Ogólnopolskiego Przeglądu Teatralnego w Krośnie za spektakl "Szafa"

 

Turystyka i rekreacja

II miejsce Wojewódzkich Targów Turystyczno- Gastronomicznych "Gastro Travel" Świdnik 2016 w "Konkursie na najciekawsze stoisko wystawiennicze"

 

2017

 

MUZYKA

 

Wyróżnienie w XXIII Przeglądzie Piosenki i Przyśpiewki Ludowej w Rejowcu dla kapeli ludowej

 -Nominacja Natalii Krysy na Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i i Młodzieżowej "Śpiewający Słowik" w Rykach

 -Wyróżnienie oraz Nagroda Publiczności dla Natalii Krysy w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewający Słowik" w Rykach

 -Wyróżnienie dla Natalii Krysy w Przeglądzie Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej "Wyśpiewać Poezję" przeglądu "Scena Młodych" w Lublinie

 

 

TEATR

 

-Nominacja spektaklu "Dziura w moście" w wyk. teatru "Dziupla" na Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy w Puławach

-NAGRODA przyznana przez jury Festiwalu Najciekawszych Widowisk w Lublinie za "umiejętne wpisanie w dramaturgię przedstawienia dwóch odmiennych konwencji teatralnych oraz wydobycie klimatu tajemniczości i sensacji w spektaklu "Dziura w moście" w reż. Arkadiusza Jurka"

-Nominacja spektaklu "Dziura w moście" na 18 Ogólnopolske Forum Teatrów Dziecięcych MINIATURY 2017 w Opolu

-Wyróżnienie i nagroda finansowa przyznane przez jury Ogólnopolskich Puławskich Spotkań Lalkarzy za zespołowość gry scenicznej oraz stworzenie klimatu sensacji i tajemniczości w spektaklu „Dziura w moście” w reż. Arkadiusza Jurka

-Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej SM Czechów przeglądzie "Sezon" w Lublinie za spektakl "Dziura w moście"

-Nominacja spektaklu "Dziura w moście" na Festiwal Teatrów Dziecięcych z udziałem zespołów polonijnych o Puchar Uśmiechu w Krośnie

-Brązowy Puchar Uśmiechu przyznany przez jury Festiwalu Teatrów Dziecięcych z udziałem zespołów polonijnych w Krośnie

-Puchar Tęczowej Palety dla Moniki Wójcik i Arkadiusza Jurka za scenografię w spektaklu "Dziura w moście" przyznane przez jury Festiwalu Teatrów Dziecięcych w Krośnie